Tarcza Antykryzysowa (pełna nazwa: gospodarcza i społeczna tarcza antykryzysowa dla bezpieczeństwa przedsiębiorstw i pracowników w związku z pandemią wirusa SARS-Cov-2) ma ochronić firmy i pracowników przed skutkami epidemii koronawirusa. Jest ofertą pomocy i gwarancji o wartości 212 mld zł. Program zawiera rozwiązania dla pracowników, mikroprzedsiębiorstw, małych, średnich i dużych firm w zakresie obowiązków podatkowych, dofinansowania dla pracowników i samozatrudnionych, bezzwrotnych pożyczek, zwolnień ze składek ZUS, odroczenia i gwarancji kredytowych. Wprowadza też szereg ograniczeń, które udaremniają czasowo egzekucje zobowiązań pieniężnych i eksmisji. Tarcza zmienia przepisy na czas epidemii, ale niektóre z tych zmian maja charakter stały. 

Serdecznie zapraszamy na webinar mieszkanicznika, w którym wystpępuje mec. Magdalena Tylipska i odpowiada na pytania dotyczące Założeń tarczy Antykryzysowej. Ten webinar jest rozwinięciem zagadnień związanych z sytuacją Przedsiębiorców w #KORONAWIRUS Założenia Tarczy Antykryzysowej przedstawione już zostały w ubiegłym tygodniu, kiedy pakiet pomocowy był jeszcze na ścieżce legislacyjnej. Od 1 kwietnia Pakiet zmieniający około 30 ustaw wszedł w życie.

Tekst organiztora:

Zaplanuj już teraz własny program ochronny dla swojej firmy! Skorzystaj z przywilejów jakie wnosi tarcza antykryzysowa, aby móc utrzymać swój biznes nieruchomości i przetrwać kryzys. Webinar z ekspertami: Magdaleną Tylipską – radcą prawnym oraz specjalistą od podatków – Grzegorzem Grabowskim.Goście opowiedzą o najnowszych zmianach, jakie wprowadza tarcza antykryzysowa. 

Z webinaru między innymi dowiesz się:

  • jaką umowę najmu można wypowiedzieć a jaką nie,
  • czy tarcza zablokuje egzekucje komornicze,
  • czy splata kredytów będzie bezpieczniejsza,
  • dlaczego tarcza nie lubi usług hotelarskich,
  • jakie są wytyczne co do eksmisji najemców,
  • jak wykorzystać zwolnienie z opłacania składek ZUS dla mikrofirm do 9 osób,
  • jak ubiegać się o zwolnienie z ZUS dla samozatrudnionych,
  • kogo obowiązuje świadczenie postojowe (jednorazowe),
  • jak zdobyć świadczenie na dofinansowanie wynagrodzeń i środki na składki społeczne od wynagrodzeń z FGŚP,
  • jaka jest obecna sytuacja z VAT i opłatami prolongacyjnymi.

Ten webinar będzie praktycznym przewodnikiem po gąszczu rozwiązań i niejasnych zapisach, który szczególnie dedykujemy przedsiębiorcom działającym w branży nieruchomości.

Wydarzenie już się odbyło, jednak zapis jest dostępny do obejrzenia pod tym linkiem:

https://akademia.mieszkanicznik.org.pl/jak-wykorzystac-pomoc-z-tarczy-antykryzysowej-aby-ratowac-swoj-biznes-nieruchomosci?fbclid=IwAR02eIsv7kuYYHLkq2qBcRQku5DEAdeUNsHzo2RYhdyxqfUDzhSakPaUVs4

Serdecznie Zapraszamy!